25 Mart 2023

VELİLERE ‘’BAĞIMLILIKLA MÜCADELE’’ SEMİNERİ

Antalya İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğünce 25 Mart Cumartesi günü saat 14.00’te Okulumuz Konferans Salonunda; uyuşturucuda farkındalık oluşturma, bağımlılıkla mücadele ve aileleri bilgilendirme konusunda seminer verildi.Kom Şube Müdürlüğü personeli seminer katılımcılarına uyuşturucu maddeye bulaşmanın nedenleri, ailelerin sağlıklı bireyler yetiştirmesi için yapması gerekenler, madde bağımlılığının tespiti ve alınması gereken önlemler, uyuşturucu madde ile mücadelede ailelere düşen görevler ve madde bağımlılarının tedavi yöntemleri konularında bilgiler verdiler.

Devamı

24 Mart 2023

ÖĞRENCİ GELİŞİM SEMİNERLERİ

Okulumuz 9. ve 10. Sınıf öğrencilerine, Prof. Dr. Mustafa USLU tarafından "Akran Zorbalığı" konulu seminer verildi. Seminerde "ŞİDDET VE ZORBALIK KAVRAMLARI, ZORBALIK TÜRLERİ, ZORBACA DAVRANIŞLARA KARŞI NE YAPILABİLİR, ÖNERİLER, ÖFKE KONTROLÜ" üzerinde duruldu.

Devamı

23 Mart 2023

FABRİKALARA YÖNELİK TEKNİK GEZİLERİMİZE DEVAM EDİYORUZ!

Özel Antalya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı, Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı 10.sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte “CW ENERJİ”, “ENELSA” ve “KRİSTAL ENDÜSTRİYEL” fabrikası olmak üzere 3 ayrı fabrikaya ilgili alanlarımıza yönelik teknik gezi gerçekleştirildi.Ziyaret edilen 3 ayrı fabrikada, fabrika yetkilileri tarafından fabrika hakkında ve fabrikanın sahip olduğu teknolojiler hakkında öğrencilere verilen genel bilgiler doğrultusunda fabrika içerisindeki bölümlere gruplar halinde geçilerek teknik gezimiz başladı.Teknik gezisi gerçekleştirilen fabrikalara ait üretim hatları, showroom bölümleri ve mümkün oldukça ARGE birimleri fabrikalardaki yetkililer tarafından öğrenciler ve öğretmenlere yerinde anlatımları gerçekleştirilerek görme imkânı sağlandı.Fabrikalara yönelik gerçekleştirilen teknik gezilerimiz, fabrikaların yetkilileri tarafından öğrenciler ve öğretmenlerimize sunulan hediye ve ikramlarla sonlandırıldı.

Devamı

21 Mart 2023

OKULUMUZ FUTSAL DOSTLUK MAÇINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Okulumuz , Özel Altınkanatlar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ile Futsal branşında dostluk maçı yaptı. Dostluğun kazandığı ve fair-play ruhunun yansıtıldığı maçta her iki takım oyuncuları da örnek davranışlarda bulunarak maçı tamamladı. Özel Altınkanatlar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesine bu maç için teşekkür ediyoruz.

Devamı

20 Mart 2023

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ ve ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 108. YILDÖNÜMÜ ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Okulumuz Konferans Salonunda geçekleştirilen Anma programına; OSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal KILIÇ, Genç Organize Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Başar AYAN, Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa GİZLİ ve Eğitim Komisyonu Üyesi Aydın TOPUZ katıldı.Okulumuz tören komisyonunun koordinesinde gerçekleştirilen anma programı, 9 ve 10.sınıf öğrencileri ve öğretmenlerinin 18 Mart şehitleri anma günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıldönümü münasebetiyle hazırladığı Çanakkale zaferi temalı ‘’bir zafer rüyası’’ adlı kısa oyun gösterisi ve "son kale Çanakkale" isimli oratoryo gösterisiyle son buldu.

Devamı

09 Mart 2023

GİRİŞİMCİLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

Bu yıl 21.si düzenlenen ANSİAD Girişimcilik Günleri “Tecrübe Paylaşımı” etkinlikleri okulumuzda 9-10 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. “Tecrübe Paylaşımı” etkinlikleri kapsamında 9.Sınıf Öğrencilerimizle Ali BIDI ve Dr. Aylin TÜMAY, 10.Sınıf Öğrencilerimizle Ahmet EKELİK ve Hasan ÜSTÜNDAĞ buluştu. Hafta etkinliklerinin amacı; iş insanlarının kendilerini, işlevlerini, çalışmalarını, ülke için düşündüklerini topluma daha yakından tanıtmak, iş dünyasının cazip yönlerini, sorunlarını anlatmak, girişimcilik bilincinin artırılmasını sağlamak, özellikle gençleri inovatif girişimciliğe özendirmek ve teşvik etmektir.

Devamı

21 Şubat 2023

OKULDA PSİKOLOJİK SAĞLAMLIĞI KORUMAK

Dünyada ve ülkemizde zaman zaman bireyleri ve toplumu etkileyen deprem, sel, yangın gibi zorlayıcı yaşam olayları meydana gelmektedir. Bildiğiniz gibi bu olaylardan birini 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş ve çevre illerde yaşadık. Öncelikle hepimize geçmiş olsun. Bu zor günleri hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz.    Özellikle “Kayıp ve Yas” konuları üzerine kitabı ve pek çok çalışması olan Prof. Dr. Mustafa USLU, Öğretmenlerimize 21 Şubat 2023 Salı günü 17.00’de Deprem Sonrası Psikososyal Destek Eğitimi verdi.

Devamı

20 Ocak 2023

OKULUMUZDA KARNE HEYECANI

2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının ilk dönemi bugün sona erdi. Tüm Türkiye’de yaşandığı gibi Antalya OSB Teknik Koleji’nde de karne heyecanı yaşandı.550 öğrenci karne almanın mutluluğunu yaşarken başarılı öğrencilerde takdir, teşekkür ve onur belgesi almanın gururunu ayrı yaşadı.Antalya OSB Teknik Koleji’nde ATP 9-A Endüstriyel Otomasyon Sınıfında başlayan karne dağıtımında öğrenciler karnelerini Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli, Komisyon Üyeleri Fatin Tapcı, Aydın Topuz, Ömer Bacanak, Bölge Müdürü İlhan Metin, Okul Müdürü Ramazan Katkıcı, İdari ve Mali İşler Müdürü İrfan Metin ve Okul Aile Birliği Başkanı Gonca Demirci’nin elinden aldı.Ardından tören alanına geçildi ve AKİF’İN SESİ Ödüllü Şiir Okuma Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri, Eğitim Komisyonu Üyeleri tarafından takdim edildi.2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılının 1 .Döneminin sona ermesini kutlamak üzere fuaye alanına geçildi ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli öğretmenlere ve tüm çalışanlara emeklerinden dolayı teşekkür ederek öğretmenlerle birlikte pasta kesti.

Devamı

05 Ocak 2023

OKUL SPORLARI MUAİ THAİ MÜSABAKALARİNDA OSB RÜZGARI

Gençlik spor bakanlığı , okul sporları genel müdürlüğü tarafından ilimizde düzenlenen Muai Thai müsabakalarında okulumuzdan üç  öğrencimiz Antalya 3.cusu ve bir öğrencimizde gümüş madalya alarak 2.ci sırada tamamladı.Öğrencilerimizi göstermiş oldukları mücadelen dolayı tebrik ediyoruz.

Devamı

25 Aralık 2022

EYVAH EVDE ERGEN VAR !

Daha önce de vurguladığımız gibi Antalya OSB Teknik Koleji ;öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileriyle büyük bir ailedir. Ailemizin fertlerinin kişisel gelişimlerinde sürdürebilirliğin desteklenmesi amacıyla oluşturulan Anne-Baba Okulu Projesinin ‘’Veli Buluşmaları’’ kapsamında 25 Aralık Pazar günü Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa USLU ve Okulumuz Psikolojik Danışmanı Hilal Ayşenur UÇAR 9.Sınıf velilerimizle buluştu. Eyvah Evde Ergen var başlıklı konu velilerimize aktarıldı.

Devamı

24 Aralık 2022

ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ, ÖĞRENCİ İLE DOĞRU İLETİŞİM VE ÖĞRETMENLİĞİN VİCDAN BOYUTU

24 Aralık 2022  Cumartesi  Günü, Okulumuzda  Öğretmenlerimize Yönelik , Alanın Duayenlerinden, N.Ü. Üniversitesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Hasan YILMAZ Hocanın “ Öğretmenlik Mesleği, Öğrenci ile Doğru İletişim ve Öğretmenliğin Vicdan Boyutu” Konulu eğitim verildi.  Okulumuzun konferans salonunda verilen eğitime; tüm eğitim komisyonu üyeleri, okul idaresi ve öğretmenleri katılım sağlamıştır.Sayın Prof. Dr. Yılmaz tüm öğretmenlerin önceden edinerek okuduğu “Öğretmenim Lütfen Bu Kitabı Okur musun” adlı kitabını imzalayarak öğretmenlerimizle ve yönetim kurulu üyelerimizle sohbet etti.3  saat süren verimli eğitimin Ardından, Eğitim Komisyonu Başkanımız Mustafa Gizli;   Sayın Prof. Dr. Yılmaz’ a okulumuz bahçesinden toplanan zeytinlerden elde edilen “ Zeytin Yağı” nı hediye olarak takdim etti.Ardından Yönetim Kurulumuz , Sayın Prof. Dr. Yılmaz’a okulumuzu gezdirdi. Okulumuza hayranlıklarını dile getiren  Sayın Prof. Dr. Yılmaz; “- Yıllardır  tüm illerimize neredeyse ilçelerimize gidip konferans, seminer eğitimler verdim fakat bu kadar teknolojik olarak üstün, planlı, temiz ve tam bir kompleks yerleşke okulu ilk kez gördüm ve hayran kaldım, emekleri geçenlere teşekkür ederim, Burada okuyanların ne kadar şanslı olduğu ve bölgenin şanslı olduğu birkaç yıl sonra çok daha belirgin olarak çıkacak.” Dedi.

Devamı

20 Aralık 2022

ÖZEL AOSB MTAL ÖĞRENCİMİZ JUDO ANTALYA 3.SÜ

Özel AOSBMTAL öğrencimiz Hüsna Gül KESER 20 aralık 2022 tarihinde yapılan gençlik spor bakanlığı okul sporları judo müsabakasında genç A kızlar kategorisinde kendi sikletinde Antalya 3. sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

17 Aralık 2022

ELMALI MİNDER GUREŞLERİNDE ALTIN MADALYA

Gençlik ve Spor bakanlığının Elmali'da düzenlemiş olduğu güreş müsabakalarında okulumuzu temsil eden Mehmet Hayyar 62 kiloda Antalya il birincisi olmuştur.Öğrencimizi tebrik eder bundan sonraki spor yaşantısında başarılar dileriz.

Devamı

02 Aralık 2022

FİLDİŞİ DENEYİ

Okulumuz Bilim Fen ve Teknoloji Kulübü öğrencileriyle kulüp öğretmenleri Fildişi Deneyi gerçekleştirdi. Deney öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.Kimyasal bir bileşiğin (hidrojen peroksit) bir katalizör (potasyum iyodür) yardımıyla hızla tepkime vermesi sonucu hidrojen peroksit su (H2O) ve oksijene (O2) ayrışmıştır. Açığa çıkan oksijen gazı neticesinde köpürme gerçekleşmiştir.

Devamı

01 Aralık 2022

OKULUMUZ BİLEK GÜREŞİNDE ANTALYA 1.Sİ

1 Aralık 2022  tarihinde yapılan okul sporları bilek güreşi müsabakasında özel Aosb Mtal öğrencimiz Muhammed Taha DEMİRTAŞ "Sol kol ANTALYA 1.'si ve Sağ kol ANTALYA 2.'si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ederiz.

Devamı

29 Kasım 2022

BASKETBOLDA İLK HAZIRLIK MAÇIMIZI KAZANDIK.

Özel Antalya OSB MTAL ile Özel Altın Kanatlar MTAL arasında yapılan hazırlık maçında okulumuz basketbol takımı Özel Altın Kanatlar Okullarını 60-51 mağlup etmiştir. Öğrenci ve Öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

26 Kasım 2022

OKULUMUZ OGRENCİSİ ATLI DAYANIKLILIK YARIŞINDA TÜRKİYE 4.'SÜ

Okulumuz öğrencilerinden ATP 10/C sınıfı Mehmet Sait Mutlu, “atlı dayanıklılık 50km koşusunda” Türkiye 4.’sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

26 Kasım 2022

GELECEĞE DOĞRU Doğru İletişim

Daha önce de vurguladığımız gibi Antalya OSB Teknik Koleji ;öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileriyle büyük bir ailedir. Ailemizin fertlerinin kişisel gelişimlerinde sürdürebilirliğin desteklenmesi amacıyla oluşturulanAnne-Baba Okulu Projesinin ‘’Veli Buluşmaları’’ kapsamında 26 Kasım Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa USLU ve Okulumuz Psikolojik Danışmanı Emine Aybala ÖZAN 10.Sınıf velilerimizle buluştu.

Devamı

24 Kasım 2022

OKULUMUZ AKE ASANSÖR FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Özel Antalya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf Metal Teknolojisi Alanı öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte “AKE ASANSÖR” fabrikası ziyareti gerçekleştirildi.Girişte fabrika yetkilileri tarafından fabrika hakkında ve fabrikada kullanılan tüm makineler hakkında öğrencilere genel bilgiler verilerek fabrikaya geçildi.Fabrikanın genel imalat, kaynak işlemleri ve üretim olmak üzere üç kısımdan oluşan bölümleri gezilerek; Asansör, Engelli Asansörü ve Yürüyen Merdiven imalat işlemlerinin nasıl yapıldığının fabrikadaki bölüm yetkilileri tarafından öğrencilere anlatılıp yerinde görme imkânı sağlanarak fabrika gezisi sonlandırıldı.

Devamı

23 Kasım 2022

OKULUMUZ ANTALYA DA HALTERDE ANTALYA 1.Sİ

Okulumuz öğrencilerinden AMP 9/D sınıfı  Umut Ali Devrim Ertunç, “Okul Sporları halter müsabakalarında” okulumuzu temsil ederek Antalya 1.ci’si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

11 Kasım 2022

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ MESAJI

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü; ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı, daha yaşanabilir kılmak için bir farkındalık ve fidanları toprakla buluşturma günüdür. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü vesilesiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 9.sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte yeni fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ormansız bir yurt, vatan değildir.” sözünden hareketle milli bir şuurla, milli bir seferberlik bilinciyle, her daim daha fazla fidanı vatan toprağımızla buluşturmaya yarınlara yeşil miras bırakmaya devam edeceğiz.Bu duygularla Antalya OSB Teknik Koleji ailesi olarak 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde diktiğimiz fidanların daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Antalya’ya vesile olmasını diliyoruz.

Devamı

10 Kasım 2022

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA HAFTASI

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini atan büyük mimar; bize azmi, cesareti ve onuru öğreten, bugün sahip olduğumuz her şeyin yolunu açan, çağdaşlığın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa göçüşünün 84. yıl dönümünde Antalya OSB Teknik Koleji öğrenci, öğretmen ve yöneticileri ile anma programı gerçekleştirildi.  

Devamı

09 Kasım 2022

FABRİKA GEZİMİZ

Antalya OSB Teknik Koleji 9.sınıf Metal Teknolojisi Alanı öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte “TASARIM ÇELİK” fabrikası ziyareti gerçekleştirdi.Fabrika yetkilileri öğrencilere fabrika hakkında genel bilgilendirme yaparak METAL sektörünün öneminden ve geleceğinden bahsetti.Fabrika yetkilileri kullanılan tüm makineler hakkında öğrencilere genel bilgiler verdi ve ziyaret fabrika yetkililerinin okulumuza sunduğu ikramla son buldu.

Devamı

05 Kasım 2022

GELENEKSEL TERMESSOS GEZİMİZ

Okulumuz 9. Sınıf öğrencileri ve öğretmenlerin katılımı ile 5 Kasım Cumartesi günü Gezi Tanıtım ve Turizm Kulübü öncülüğünde Geleneksel Termessos Antik Kenti gezimiz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlendi. Geziye 60 öğrenci ve 12 öğretmen katıldı. Sabah saatlerinde okul bahçesinde toplanan kafilemiz önce Evdirhan Kervan Sarayı'na doğru hareket etti. Burada inceleme ve gözlem yapan gezi ekibimiz daha sonra Güllük Dağı Milli Parkı’na (Termessos Antik Kenti) doğru yola devam etti. Burada öğrencilere bölgenin coğrafi ve tarihi dokusu hakkında bilgiler verildi. Gezi 15:00 sularında okul bahçesinde sona erdi.

Devamı

28 Ekim 2022

CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI.

Cumhuriyetin 99. yıl dönümü Antalya OSB'de coşkuyla kutlandı. AntalyaOSB & AntalyaTSO Başkanı Ali BAHAR 'ın katılımıyla Okulumuz' da düzenlenen ilk törende, öğrenciler tarafından hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı sahnelendi. Gençler performansları ile göz doldurdu.

Devamı

20 Ekim 2022

ÖĞRENCİ GELİŞİM SEMİNERLERİ

9.Sınıf öğrencilerimize - Doç. Dr. Mustafa USLU Tarafından “Öfkemi Nasıl Yönetebilirim?”  Konulu Seminer verildi. Seminerde ÖFKE, ERGENLİK DÖNEMİ DUYGU GEÇİŞLERİ, ÖFKEYİ KONTROL EDEBİLME STRATEJİLERİ üzerinde duruldu.

Devamı

03 Ekim 2022

MAKEDONYALI MİSAFİRLERİMİZİN OKULUMUZU ZİYARETİ

Bilimsel, uygulamalı, çağdaş eğitim sistemi ile donanımlı, uzman eğitim kadrosuna sahip Özel Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin şöhreti ülke sınırlarını aşmaya devam ediyor.   Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde bulunan Güney Doğu Avrupa Üniversitesi’nde görevli Prof. Nasir Selimi ve bir grup akademisyen okulumuzu ziyaret ettiler. Okulumuzu gezen akademisyenler çağdaş yaşama katılma fırsatını yakalayarak sosyal yaşamda etkin biçimde var olmasını sağlayan atölyeler, sosyal imkanlar, teknolojik donanıma sahip sınıflar ve laboratuvarları yerinde incelediler.Öğrencilerle sohbet etme fırsatı yakalayan ziyaretçiler öğrencilere ileride yapmak istedikleri mesleklere ilişkin sorular sordular.Öğrencilere sağlanan imkanların ne kadar önemli olduğunu ve bu bağlamda okulumuzun ülke gelişiminde ne denli önemli bir yere sahip olduğunu vurguladılar.Misafirlerimiz ziyaretlerini tamamladıktan sonra okulumuza misafirperverliği için teşekkür ederek okulumuzdan ayrıldılar.

Devamı

23 Eylül 2022

VELİ AKADEMİSİ

Daha önce de vurguladığımız gibi Antalya OSB Teknik Koleji ;öğrencileri, öğretmenleri ve yöneticileriyle büyük bir ailedir. Ailemizin fertlerinin kişisel gelişimlerinde sürdürebilirliğin desteklenmesi amacıyla oluşturulanAnne-Baba Okulu Projesinin ‘’Veli Buluşmaları’’ kapsamında 17 Eylül Cumartesi günü Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa USLU ve Okulumuz Psikolojik Danışmanı Hilal Ayşenur UÇAR 9.Sınıf velilerimizle buluştu.

Devamı

12 Eylül 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Antalya OSB Teknik Koleji’nde 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı başladı. Yeni dönemin ilk ders zilini, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar çaldı.Antalya OSB Teknik Koleji’nde çalan ilk ders zili ile 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı başladı. Okul bahçesinde düzenlenen yeni öğretim yılı açılış törenine Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği (OSİAD), Genç Organize Sanayi Derneği (GOSD), Antalya OSB Eğitim Komisyonu üyeleri, Bölge Yönetim Kurulu Üyeleri, Bölge Müdürü İlhan Metin, veliler ve Bölge sanayicileri katıldı.İLK DERS ZİLİÖğretmen ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, konuşmasının ardından Antalya OSB Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli, Komisyon Üyeleri Aydın Topuz, Ömer Bacanak, Bölge Müdürü İlhan Metin, OSİAD Başkan Yardımcısı Enis Arın, GOSD Başkanı Ali Başar Ayan, Bölge Müdürü İlhan Metin ve Okul Müdürünü sahneye davet ederek Antalya OSB Teknik Koleji’nin ilk ders zilini birlikte çaldı.BAŞKAN’DAN GELECEK GARANTİSİBaşkan Ali Bahar, konuşmasının büyük bir bölümünü öğrenci velilerine ayırdı. Özellikle bu yıl okula yeni başlayan öğrencilerin velilerine hitap eden Başkan Bahar, “Değerli veliler, artık biz bir aileyiz. Öğrencilerimizin bu ailenin en değerli bireyleri, sizlerin de en önemli fertlerinden biri olduğunu zamanla çok daha iyi anlayacaksınız. Bizler okulumuzda sadece öğrencilerimizi eğitmeyeceğiz, sizler bu eğitim en önemli paydaşlarından biri olacaksınız. Bu okul sadece öğrencilerin değil, öğretmenlerin de ailelerin de öğrendiği, eğitildiği bir okuldur. Burası Türkiye’nin en iyi teknik kolejidir; göreceksiniz, evlatlarınız bu okuldan mezun olduğunda iş bulma kaygısı yaşamayacak, iddia ediyorum tüm Türkiye tarafından kapışılacaklar. Hep birlikte çok iyi çocuklar yetiştireceğiz” dedi. Öğrencilerden en az bir yabancı dil öğrenmeden mezun olmayacaklarına dair söz isteyen Bahar, “Sizleri en az bir yabancı dil bilmeden, işinin ehli olmadan mezun etmeyeceğiz. Organize sanayimize, ailemize hoş geldiniz” şeklinde konuştu.

Devamı

29 Ağustos 2022

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

2022-2023 Eğitim Öğretim yılı öncesi okul yönetimi ve öğretmenleri olarak eğitim-öğretim hazırlıkları devam ediyor. Bu doğrultuda alanının uzmanları Akdeniz Üniversitesinin değerli akademisyenleri Doç. Dr. Mustafa USLU, Doç. Dr. Ramazan GÖK, Doç. Dr. Alper SİNAN; Öğrenme Psikolojisi, Eğitim Psikolojisi, Sınıf Yönetimi, Genel Öğretim Metotları ve Verimli Ders Planı Oluşturabilme, Sınıf Yönetimi, Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme, Doğru Sınav Hazırlama Teknikleri ve Değerlendirilmesi, Öğretmenlik İncelik ve Becerileri, Öğrencileri Motive Etme ve Öğrenci Davranış Yönetimi konularında tam gün eğitim vermeye devam ediyorlar.

Devamı

27 Temmuz 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NE DESTEK OLMAK İÇİN KAMPANYA BAŞLATTILAR

Antalya OSB sanayicileri, Antalya OSB Teknik Koleji’ndeki öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim alması için bir kampanya başlattı.Antalya Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren sanayicilerin kurduğu Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği (OSİAD) Yönetimi, Antalya OSB Teknik Koleji’nde eğitim gören öğrenciler için, anlamlı bir kampanya başlattı. OSİAD Başkanı Erdal Kılıç önderliğinde başlatılan kampanya kapsamında, Antalya OSB Teknik Koleji’nde eğitim gören 600’e yakın öğrencinin eğitim giderlerine destek olmak için, okulun sevk ve idaresini üstlenen Antalya OSB Eğitim ve Kültür Vakfı’na nakdi bağışta bulunuldu. OSİAD Başkanı Erdal Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Enis Arın, Fatin Tapçı, Özgür Tokgöz, Funda Çelik, Mehmet Atılgan ve Burçin Ekici adına oluşturulan bağış çeki, Antalya OSB Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ali Bahar’a takdim edildi.BÖLGE SANAYİCİSİNE ÇAĞRIAntalya OSB Başkanı Ali Bahar’ın kararlı bir mücadele sonucunda Antalya OSB Teknik Koleji’ni bölgeye kazandırdığını, bu sayede kalifiye iş gücü ihtiyacına kalıcı bir çözüm getirildiğini aktaran Başkan Kılıç, “Sayın Ali Bahar ve ekibine bu önemli eseri bizlere kazandırdıkları için ne kadar teşekkür etsek azdır. Antalya OSB Teknik Koleji sayesinde gençlerimiz geleceğe umutla bakmaya başlamış, sanayicilerimizin en önemli sorunlarından biri olan kalifiye iş gücü ihtiyacına, kalıcı bir çözüm sunulmuştur. OSİAD Yönetimi olarak bu eserin hem sürdürülebilirliğine hem de daha iyi imkanlara sahip olması için gereken desteği sağlamak adına, bir kampanya başlattık. Üyelerimizden ve sanayicilerimizden, Antalya OSB Teknik Koleji’nde eğitim gören öğrencilerimizin daha iyi imkanlara sahip olması için, Antalya OSB Eğitim ve Kültür Vakfı’na gereken desteği sağlamalarını rica ediyoruz. Dernek Yönetim Kurulu olarak, kampanyanın startını vermek için ilk bağışı bizler yaptık ve bağış çekimizi Sayın Ali Bahar’a takdim ettik. Üyelerimizin ve sanayicilerimizin de aynı özveriyi gösterip Antalya OSB Teknik Koleji’ne sahip çıkacaklarından şüphemiz yoktur” dedi.BAŞKAN BAHAR’DAN TEŞEKKÜROSİAD’ın hassasiyetini ve ortaya koydukları iradenin kendisini oldukça duygulandırdığını aktaran Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Antalya OSB’nin gelişimindeki en önemli unsur Bölge sanayicisinin bizlere duyduğu güven ve kayıtsız şartsız sunduğu destektir. Sanayicilerimiz her koşulda arkamızda sarsılmaz bir kale gibi durmaktadır. Başta Antalya OSB Teknik Koleji olmak üzere, Bölgemize ve şehrimize kazandırdığımız her bir eserin ve elde etiğimiz başarıların sahibi de itici gücü de onlardır. OSİAD Başkanı Erdal Kılıç ve ekibi, Bölgemizin gelişip güçlenmesi için büyük bir özveri ile çalışmaktadır ve ellerini taşın altına koymaktan hiçbir zaman geri durmamıştır. Gençlerimizin daha iyi imkanlara sahip olması için başlattıkları bu kampanya ve yaptıkları bağış, OSİAD’ın Antalya OSB için ne büyük bir şans olduğunun bir başka kanıtıdır. Değerli başkana ve yönetim kurulu üyesi sanayicilerimize, hassasiyetleri için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Devamı

05 Temmuz 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ'NDE KAYIT MARATONU BAŞLADI.

Antalya OSB Teknik Koleji'nde kayıt maratonu başladı. Kesin kayıt hakkı elde edecek öğrencilerin tespiti için, iki aşamalı bir test uygulanıyor. Meslek & branş öğretmenleri, psikolog danışman ve sanayicilerden oluşan heyet, öğrencilerin mesleki bilgi ve becerisini test ediyor.

Devamı

17 Haziran 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE KARNE MUTLULUĞU

Tüm yurtta olduğu gibi Antalya OSB Teknik Koleji’nde de karne heyecanı yaşandı. Kolej yönetimi, öğretmen, öğrenci, veli ve sanayiciler, şenlik tadında bir gün geçirdi.Antalya OSB Teknik Koleji’nde karne heyecanı yaşandı. 6 Eylül’de başlayan 2021-2022 eğitim-öğretim yılı kapsamında kapılarını açan kolejde, hem ilk yılı tamamlamanın hem de karne almanın mutluluğu yaşandı. Heyecan ve mutluluklarına velileri de ortak eden kolej yönetimi, karne ve başarı belgesi takdim töreninin ardından, geleneksel hale getirecekleri Pilav Günü Etkinliğinin ilkini gerçekleştirdi. Öğrencilerden oluşan orkestra, seslendirdiği birbirinden hareketli şarkılarla, karne gününü büyük bir şenliğe dönüştürdü.İLK YIL BAŞARISIOkul bahçesinde düzenlenen törene Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya OSB Eğitim Komisyonu, okul yönetimi, öğretmenler, sanayiciler ve öğrenci velileri katıldı. Okulda eğitim gören 282 öğrenciyi temsilen, bir sınıfın karnelerini takdim eden Başkan Ali Bahar ve Antalya OSB Eğitim Komisyonu, tüm öğrencileri ilk yılda elde edilen başarılardan dolayı kutlayıp teşekkür etti. Törenin açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Bahar, öğrencilerden, yaz tatilinde de eğitime ara vermemelerini, okuyup araştırarak kendilerini güçlendirmelerini istedi.GELECEĞİ SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZAntalya OSB Teknik Koleji’nin ilk yılını yüz akıyla tamamladığını aktaran Başkan Ali Bahar, “İkinci yıl ailemize yeni kardeşlerimiz katılacak. Sizler onların ağabeyleri, ablaları olacaksınız. Sizler de onların eğitimlerine katkı sağlayacak, buradaki aile ortamını daha da güçlendireceksiniz. Okulumuzun geleceğini sadece bizler, öğretmenlerin ya da velilerimiz inşa etmeyecek, sizler yapacaksınız bunu. Aynı şekilde ülkemizin geleceğini de sizler oluşturacaksınız. Bunun yolu sevgiden, birbirimizi sevmekten geçiyor. Bir sonraki jenerasyonu sevgiyle ve şefkatle karşılamalı, öğrendiklerinizi onlara aktarmalısınız ki okulumuz sadece bir binadan, derslerden, üniformadan ya da aldığınız bu karnelerden ibaret olmasın. Bizim okulumuzun bir kültürü ve geleneği olmalıdır. Sizleri bu kültürle eğitip, geleceğin başarılı iş insanları, akademisyenleri, sanatçıları yapmak istiyoruz” dedi.Başkan Ali Bahar, öğrencilerden tatilde eğitime ara vermeden, kendilerini güçlendirmelerini istedi.

Devamı

07 Haziran 2022

Antalya OSB TEknik Koleji'nde Kayıt Dönemi Başladı

İyi bir gelecek sahibi olmak isteyen gençler ve onların değerli aileleri;iyi bir gelecek istiyorsanız bu linke tıklayınhttps://www.antalyaosbteknikkoleji.com/on-basvurubu link nereye kapı açar diye merak ediyorsanız haberi izleyin.  

Devamı

06 Haziran 2022

ALİ BAHAR’DAN GENÇLERE VE VELİLERE ÇAĞRI

ntalya OSB Teknik Koleji’ne kesin kayıtların LGS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından yapılacağını belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, 282 kişilik sınırlı sayıda kontenjan için velilere ‘ön kayıt yaptırın’ çağrısında bulundu.Açıldığı günden itibaren fiziki yapısı, evrensel standartlardaki eğitim vizyonu, son teknoloji makine parkları ve öğrencilerine sunduğu imkanlarla, mesleki eğitim alanında Türkiye’ye örnek olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’nde, kayıt dönemi heyecanı başladı. Mayıs ayında ön kayıtları almaya başlayan okul yönetimi, kısa sürede yüzlerce başvuru geldiğini, 5 Haziranda gerçekleşen LGS sonuçları açıklanır açıklanmaz ise kesin kayıtların alınmaya başlanacağını belirtti.YOĞUN İLGİ, YÜZLERCE BAŞVURUBu sene geçen yıla oranla çok daha yoğun bir başvuru olduğuna dikkat çeken Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalyalılara okula gösterdikleri ilgi ve teveccühten dolayı teşekkür etti. LGS sınavına giren tüm öğrencilere başarı dileyen Başkan Bahar, iyi bir gelecek hayali kuran tüm gençleri, Antalya OSB Teknik Koleji’ne davet etti. Şu an ön kayıtların alındığını, LGS sonuçlarının açıklanması ile kesin kayıt sürecine geçileceğini aktaran Bahar, “Kesin kayıtlar, en yüksek başarı puanından başlamak üzere, mesleki yeterlilik testi sonuçlarının değerlendirilmesine göre yapılacaktır. Mesleki yeterlilik testi, meslek öğretmenleri, sanayiciler, rehber öğretmen ile edebiyat, matematik öğretmenlerinden oluşan bir komisyon tarafından yapılmaktadır. Komisyonumuz, öğrencilerimiz ile tek tek görüşüp eğitimini almak istediği meslek alanı ile ilgili detaylı bir test uygulamakta, genç kardeşimizin hem fikren hem de el becerisi olarak mesleğe yatkınlığını belirlemektedir. Gençlerimizin kesin kayıt hakkı elde etmesinde Mesleki Yeterlilik Testi, en önemli aşamalardan biridir” dedi.ÖN KAYIT ŞARTIEğitimlerin iki ana başlık altında toplandığını, anadolu teknik programında üniversiteye yönelik akademik eğitimin, anadolu meslek programında ise mesleki eğitimin yoğunluklu olduğunu ifade eden Bahar, “Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine ve Tasarım Teknolojisi ile Metal Teknolojisi alanlarında; Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi, Endüstriyel Bakım Onarım, Asansör, Bilgisayarlı Makine İmalatı, Endüstriyel Kalıp, Makine Bakım Onarım ve Kaynakçılık dallarında eğitim veriyoruz. Bu alan ve dallar sanayicilerimize sorularak oluşturulmuş, kalifiye eleman bulmakta en çok zorlandıkları alanlar olarak tespit edilmiştir. İhtiyaca binaen oluşturulmuş olması, gençlerimizin mezun olduklarında işlerinin hazır olduğunun bir başka göstergesidir” şeklinde konuştu. Sanat ve spor eğitimlerine mesleki eğitim kadar önem verdiklerini hatırlatan Bahar, ilk yılda 3 birincilik kupası kazanmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Kesin kayıt hakkı kazanmak için yapılması gereken ilk şeyin ön kayıt olduğunu söyleyen Bahar, ön kayıtların www.antalyaosbteknikkoleji.com adresi üzerinden alındığını belirtip, LGS sonuçları açıklanır açıklanmaz velileri Antalya OSB Teknik Koleji’ne davet etti.

Devamı

19 Mayıs 2022

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya OSB Teknik Koleji'nde, büyük bir coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Antalya OSB Teknik Koleji'nde, büyük bir coşkuyla kutlandı.Öğrencilerinin hazırladıkları akrobasi gösterisi büyük bir heyecanla izlenirken, bedenlerini enstrüman gibi kullanarak seslendirdikleri şarkı, büyük beğeni topladı.

Devamı

10 Mayıs 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ'Nİ ZİYARET ETTİ.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, AOSB Başkanı Ali Bahar'ı ziyaret etti.Tüm OSB'lere örnek olacak, birçok başarılı uygulamayı yerinde görme şansını yakaladığını belirten Turan, en etkilendiği projenin AOSB Teknik Koleji olduğunu söyledi.

Devamı

28 Nisan 2022

Antalya OSB Teknik Kolejinde spor ve sanat alanında da önemli çalışmalar yürütüyor.

Antalya OSB Teknik Koleji, gençlere sunduğu üst düzey mesleki eğitimin yanı sıra, spor ve sanat alanında da önemli çalışmalar yürütüyor.Başta Antalya OSB Başkanı Ali Bahar olmak üzere Bölge ve Okul Yönetimi, özellikle sportif çalışmalara direk destek oluyor.Nasıl mı? Cevabı

Devamı

26 Nisan 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ'NİN ELDE ETTİĞİ BAŞARI, ÜLKE SINIRLARINI AŞTI.

Litvanya'nın en büyük ikinci şehri olan Kaunas'ta hizmet veren Kaunas Bina, İnşaat ve Hizmetleri Eğitim Merkezi'nde görevli eğitimciler, Antalya OSB Teknik Koleji'ni ziyaret edip, incelemelerde bulundu.

Devamı

20 Nisan 2022

Antalya OSB Teknik Koleji Plaket Takdimi

Antalya OSB Teknik Koleji öğrencileri, okul sporları branşlarında 4 adet il birinciliği, 1 adet Türkiye dördüncülüğü kupası kazandı.Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ve Eğitim Komisyonu Üyeleri, şampiyon öğrencilere plaket takdim ederek hem teşekkür etti hem de başarılarını kutladı.

Devamı

31 Mart 2022

AOSB TEKNİK KOLEJİ BİLİMFEST 'DE

Türk sanayisi ile bilim ve teknolojisine önemli katkılar sunan kuruluşların yer aldığı Bilimfest'e, Antalya ORganize sanayi bölgesi de sektörünün öncü firma ve iştirakleri ile birlikte katılım sağladı.Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Antalya OSB Teknopark ve, Antalya OSB Teknik Kolejinin yanı sıra, teknoloji üretimi yapan Bölge firmalarının da yer aldığı festivalde ziyaretçiler, Antalya OSB Teknik Kolejinin standına yoğun ilgi gösterdi.

Devamı

21 Mart 2022

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ ZİRVEYE TIRMANIYOR

Antalya OSB Teknik Koleji Tırmanma Takımı, Kız/Erkek Karma Kategorisinde Antalya Birincisi oldu.Dağcılık ve tırmanış sporunun gelişmesi ve bu alanda dünyanın sayılı tırmanış destinasyonlarından biri olan Antalya’nın, alternatif turizm türlerinin gelişimine katkı sağlamak için Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’ne yapılan tırmanış duvarı, ilk ulusal çaptaki organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Okul Sporları Daire Başkanlığının 2021-2022 yılı faaliyet programında yer alan Okullar Arası Spor Tırmanış Genç A ve B İl Birinciliği, Yıldızlar İl Birinciliği ve Küçük-Minik İl Birinciliği müsabakaları Antalya OSB Teknik Koleji’nde gerçekleşti. KUPALARI TOPLADITırmanış sporundaki iddiasını yarışmada sergilediği performans ile bir kez daha ortaya koyan Antalya OSB Teknik Koleji, Antalya’nın çeşitli ilçelerinden okullarının mücadele ettiği yarışmadan iki birincilik, bir ikincilik kupası ile ayrıldı. Daha önce hiç tırmanış sporu ile ilgilenmemiş fakat tırmanış sporuna yeteneği olan öğrencilerden oluşan, dördü erkek üçü kız toplam yedi Antalya OSB Teknik Koleji öğrencisi, altı ay gibi kısa bir süre içerisinde dereceye girecek potansiyele ulaşıp, Genç Erkek B Kategorisinde Antalya birincisi, Genç Kızlar B Kategorisinde Antalya ikincisi oldu. Kız/Erkek Karma Kategorisinde takım olarak Antalya birincisi olan tırmanma takımının sporcusu Muhammed Taha Demirtaş ise Genç B Kategorisi Ferdi Sıralamasında Antalya Birincisi olma başarısını gösterdi. OLİMPİYAT SÖZÜHenüz altı aylık bir okul olmalarına rağmen, tırmanma konusunda şampiyonlar çıkaran bir okul haline gelmiş olmaktan gurur duyduklarını belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Türkiye ve Antalya tırmanma konusunda çok önemli bir destinasyon, bu potansiyelin artmasına sağladığımız desteğin, böylesi başarılar ile taçlandırılmış olmasından dolayı oldukça mutluyuz. Daha kuruluş aşamasında konu hakkındaki kararlılığımızı ortaya koymuş, bu vizyonun ülkemize, şehrimize, eğitim camiasına katkı sağlamasını umut etmiştik. Bunun karşılığını altı ay gibi kısa bir sürede almış olmak, bizleri gerçekten çok fazla gururlandırdı. Çocuklarımız kısa bir sürede böylesi önemli bir başarıya imza attıkları için çok mutlular. Okulumuzda disiplini ve öz güveni spor ile sağlayacağız demiştik, bu başarı, takımdaki öğrencilerimizin kendilerine olan güvenlerinin bir kat daha artmasına vesile oldu. Tırmanma sporu olimpiyat oyunlarına dahil edildi. İnanıyorum ki geleceğin tırmanma sporcuları bu okuldan yetişecek ve olimpiyatlarda ülkemizi temsil edip, altın madalya gururunu bizlere yaşatacaklar” dedi.

Devamı

09 Mart 2022

BAŞKAN BAHAR’A İLK ZİYARET AGC’DEN

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İdris Taş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 1 Mart tarihinde gerçekleşen 5. Olağan Genel Kurul’da, oy birliği ile yeniden Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığına seçilen Ali Bahar’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret kapsamında AGC’ye ve Antalya basınına sağladıkları desteklerden dolayı Ali Bahar’a teşekkür plaketi takdim eden Başkan İdris Taş, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Antalya OSB Teknik Koleji’nde incelemelerde bulundu. Başta mesleki eğitim atölyeleri olmak üzere, tüm eğitim ve sosyal donatı alanlarını gezen gazeteciler, okulda verilen eğitim ve öğrencilere sunulan imkânlar hakkında bilgi aldı.Antalya OSB Teknik Koleji’nin tüm derslik, atölye ve sosyal alanlarını AGC Yönetim Kurulu ile birlikte gezen Bahar, “Burada ortaya koyduğumuz hizmetlerin, ülkemizin geleceği için çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Buradan yetişen evlatlarımız yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada aranan vasıflarla donatılarak mezun olacaklar. Yabancı dilleri ve yetenekleriyle talep edilen bireyler olacaklar. İnanıyorum ki, bu gençlerimiz çok yakın bir tarihte kendi ürettikleri markayı ihraç eder konuma da gelecekler” diye konuştu.TÜM PROJELERİMİZ TAM DOLUTam doluluk oranıyla dikkat çeken Antalya OSB Teknik Koleji’nin henüz ilk yılında bu seviyeye gelmesinden mutluluk duyduğunu ifade eden Balar, “Okulumuza seçilen öğrenciler, LGS’den alacakları yeterli bir puanla birlikte, içerisinde sanayici, pedagog ve eğitmenlerin olduğu uzman ekibimizin tamamen adaletli bir seçim sürecinin ardından kayıt yapmaya hak kazanabiliyor. Yeni kayıt dönemimiz için şimdiden çok yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Yalnızca okulumuz değil, Antalya OSB’de hizmet veren otelimiz, OSBEM Eğitim Merkezi, henüz tamamlanmayan Teknopark gibi diğer tüm birimlerimiz tam doluluk oranına ulaştı. Bu da hizmetlerimizin içinin boş olmadığını, kaynakların verimli ve yerinde kullanıldığını gösteriyor” diye konuştu.AGC’DEN TEŞEKKÜRAntalya Organize Sanayi Bölgesi’nde yüksek kalitede bir okul açarak bir ilke imza atılmış olmasının Antalya ve Türkiye için büyük bir kazanım olduğunu belirten AGC Başkanı İdris Taş, “Burada ortaya konan vizyonun ülkemizdeki tüm organize sanayi bölgelerine, hatta sanayi sitesi kooperatiflerinde dahi yaygınlaşması en büyük arzumdur. Okulda, akıl teri ile alın teri birleşmiş, sonuç olarak da yüksek çözünürlüklü bir eğitim ortaya çıkmış. Burada bilim, sanat, kültür, sanayi, mesleki eğitim, kısacası üretim adına her şey var. Teori ile pratik iç içe geçmiş, öğrencinin okuldan mezun olduktan sonra mesleği hazır bir ortam yaratılmış. Burada fikir var, endüstri var, kısacası hayatın merkezinde olan bir okul.  Beni ve Yönetim Kurulu’nu ülkemizin geleceği adına umutlandıran, heyecanlandıran, böylesine bir okulu Antalya’mıza kazandırdığı için Antalya OSB Başkanı Sayın Ali Bahar’a şükranlarımı sunuyorum” dedi.Basın özgürlüğünü her şeyin üzerinde tuttuklarını aktaran Başkan Ali Bahar, sanayi sektörünün gelişiminde ve sorunların çözüme kavuşmasında Antalyalı gazetecilerin çok büyük payı olduğunu ifade ederek, ilk hayırlı olsun ziyaretinin Antalyalı gazeteciler tarafından yapılmasının ayrı bir anlam taşıdığını, Antalya OSB ve AGC ortak çalışmalarının yeni dönemde de devam edeceğini dile getirdi.

Devamı

13 Aralık 2021

BAŞKAN UYSAL, ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’Nİ GEZDİ

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya’nın ilk ve tek ücretsiz teknik koleji olan Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknik Koleji’ni ziyaret etti. Öğrencilerle sanal gerçeklik ortamında kaynak yapan, müzik sınıfını ziyaret edip spor salonunda penaltı atan Başkan Uysal, “Müthiş bir vizyon” dedi.Başkan Uysal, bu yıl eğitim ve öğretime başlayan Antalya OSB Teknik Koleji’ni ziyaret etti. Antalya’nın ilk ve tek ücretsiz teknik kolejini ziyaretinde Başkan Uysal’a Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ve okul yönetimi eşlik etti.Başkan Uysal, okul gezisinde Metal Teknoloji Atölyesi’nde, kaynak simülatörünü denedi. Sanal ortamında öğrencilere farklı kaynak çeşitlerinin öğretildiği atölyede Başkan Uysal, sanal gerçeklik gözlüğünü takarak kaynak yaptı. Başkan Uysal, okulda müzik ve bilgisayar dersliklerini ziyaret etti, spor salonunda öğrencilerle penaltı yarışı yaptı. Antalya OSB Başkanı Bahar, spor salonunun aynı zamanda Türkiye’nin en büyük tırmanma duvarlarından birine sahip olduğunu söyledi.Teknik bir okulda tırmanma duvarının bulunmasının ayrı bir anlamı olduğunu dile getiren Bahar, “Tırmanma duvarıyla çocuklara başarının ne kadar zor elde edilen bir şey olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Ama aynı zamanda, tırmanma sporu açısında oldukça uygun bir yer olan Antalya’da, çocuklarımızın kulüpleşmesini, dernekleşmesini sağlayarak alternatif turizm faaliyetlerini de geliştirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.Ziyareti sırasında öğrencilerle de sohbet eden Başkan Uysal, Antalya OSB Teknik Koleji’nin müthiş bir vizyonunun eseri olduğunu söyledi. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, yönetim kurulu ve emeği geçen herkesi tebrik eden Başkan Uysal, “Müthiş bir gelecek kurgusuyla ve adeta geleceği tasarlayan bir okul var etme duyusuyla çalışılmış. Harika bir sonuç çıkmış” dedi. Başkan Uysal, kolejin gelecekte okulların nasıl planlanması gerektiğini gösteren örnek bir proje olduğunu dile getirdi.

Devamı

08 Aralık 2021

TÜTÜNCÜ’DEN ‘ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NE ÖVGÜLER

Antalya OSB Teknik Koleji’ni gezen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Her şey batı standartlarında ve dünyanın gelmiş olduğu gelişmişlik seviyesine uygun olarak kurgulanmış. Bizim öğrencilerimizin bu imkanlara sahip olması gerçekten memnuniyet verici. Güzel bir eğitim sistemi, güzel bir toplumun var olması demektir. Antalya OSB’nin kurucu vizyonunu alkışlıyorum” dedi.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yönetiminin eğitime büyük katkı sunan vizyon projesi ‘Antalya OSB Teknik Koleji’ni ziyaret etti. Bu yıl eğitim ve öğretime başlayan, özel okul statüsündeki, son teknoloji makine-ekipmanın yanı sıra öğrencilere ücretsiz eğitim imkanı sunulan Antalya OSB Teknik Koleji’nde, Başkan Tütüncü’yü Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar ve okul yönetimi karşıladı. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye kolejdeki eğitim çalışmaları ve gelecek planlamalarını özel bir geziyle anlattı. Başkan Tütüncü, batı standartlarını aratmayacak donanıma sahip okulun dersliklerini ve atölyelerini büyük bir hayranlıkla gezdi.TÜTÜNCÜ KAYNAK SİMÜLATÖRÜNÜ DENEDİÖğrencilere, sanal gerçeklik ortamında tüm kaynak çeşitlerinin öğretildiği Metal Teknoloji Atölyesi’ni gezen Tütüncü, bilgisayar tabanlı eğitim sistemi kaynak simülatörünü denedi. Bir başka atölyede öğrenciler tarafından imal edilen ve oldukça rahat olan bir banka oturan Tütüncü, Başkan Bahar’a övgüler yağdırarak, “Şahane olmuş” dedi. Tütüncü, İş Sağlığı ve Güvenliğinin en üst seviyede tutulduğu okulun Türkiye’de birçok fabrikada olmayan iş makineleri hakkında da öğretmenlerden bilgi aldı.TÜRKİYE’DEKİ 5 TIRMANMA DUVARINDA BİRİ BU KOLEJDEKepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya OSB Teknik Koleji’nin Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda bulunan tırmanma duvarını da inceledi. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Başkan Tütüncü’ye neden okulda tırmanma duvarının bulunduğunu açıkladı. Bahar, “Çocuklara yukarı tırmanmanın, yani başarının ne kadar zor olduğunu, ne kadar çok çalışmaları gerektiğini simgesel olarak da anlatmak istedik. Bu tırmanma duvarının bir diğer önemli noktası ise; birçok kişi Antalya’da alternatif turizmden bahsediyor. Ben bunu yaklaşık 25-30 yıldır dinliyorum. Türkiye, özellikle Antalya tırmanma sporu açısından çok önemli bir destinasyondur. Biz buraya Türkiye’nin en büyük ilk 5 tırmanma duvarından bir tanesini kurduk.  Çünkü biz burada tırmanma sporcuları yetiştirmeyi, bu çocuklarımızın kulüpleşmesini, dernekleşmesini ve dünyadan buraya tırmanıcılar getirmesini istiyoruz. Bunun da Antalya’nın alternatif turizme sağladığımız bir katkı, bir vizyon olarak görülmesini hedefliyoruz” dedi.Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, merkezi dersliklerden temel imalat atölyelerine, konferans salonuna kadar okulun her bir köşesini, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar’ın ev sahipliğinde gezdi.OKULDA HER ŞEY BATI STANDARTLARINDAGüzel ve keyifli geçen inceleme gezinin ardından Antalya OSB Teknik Koleji hakkında izlenimlerini aktaran Başkan Tütüncü, “Burada son derece güzel bir mekanın içinde eğitim alan öğrencilerimizi gördük bizim için mutluluk vesilesi. Gerçekten her şey batı standartlarında ve dünyanın gelmiş olduğu gelişmişlik seviyesine uygun olarak kurgulanmış. Bizim öğrencilerimizin, bizim meslek eğitimi alan öğrencilerimizin bu imkanlara sahip olması gerçekten memnuniyet verici. Bu iradeyi ortaya koyan, bu iradeye sahip çıkan ve bu hayali gerçekleştiren bütün gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bence burada iki şey çok önemli… Okulla ilgili çok şeyler söylenebilir. Okulun hayal edilmesiyle ilgili çok şeyler söylenebilir. Zaten bunları herkes söyledi, söylüyor ve söyleyecekte…”diye konuştu.OSB’NİN KURUCU VİZYONUNU ALKIŞLIYORUMOkulla ilgili iki noktanın altını özellikle çizmek istediğini de belirten Başkan Tütüncü, “Gerçekten burada çok ilerici bir kurucu vizyon var. Bu vizyonun bütün kalbimle alkışlıyorum. Buradaki her bir öğrenci kendini değerli hissediyor. İşte o kurucu irade büyük vizyonla birlikte burada bütün öğrencilerimize kendini değerli hissettiriyor. Bu iki husus her şeyin ötesinde… Okulu gezimiz sırasında yaşayan mekanları da gördüm. Ders aralarında, derslikler atölyeler boşaltılırken öğrenciler hiçbir şeylerini toplamamışlar. Her şey öylece kalmış. Bu da bize burada güveni gösteriyor. Bir öğrenciye kıymet verirseniz, ona değerli olduğunu hissettirirseniz nezaketin, saygının, sevginin, iyiliğin, erdemin, faziletin bulaşıcı olduğunu hesaba kattığımız vakit, bu güzelliklerin bulaşıcı olduğunu görüyoruz. Güzel bir eğitim sistemi güzel bir toplumun var olmasına, toplumdaki güzelliklerin bulaşmasına sebebiyet veriyor. O bakımdan kurucu vizyonu alkışlıyorum, tebrik ediyorum ve onların başarılarının devamını diliyorum “diye konuştu.BU OKULDA HERŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN DÜŞÜNÜLMÜŞÖğrencilerle de sohbet eden Başkan Tütüncü, “Burada her şey sizin için düşünülmüş. Merkeze sizin mutluluğunuzu koymuşlar. Gerçekten bir Amerika’da, Avrupa’da dünyanın modern ülkelerindeki bir okulda sizinle aynı yaşıt öğrencilere hangi imkanlar sunuluyorsa, bu imkanlar size sunuluyor. Bu sizin kendinizi iyi hissetmenizi, değerli hissetmenizi sonuçlayacak.  Aslında kurucu iradede size değer verme üzerine burada bir eğitim programı yapmış“ dedi.TÜTÜNCÜ, BAŞKAN BAHAR’I KUTLADIAntalya OSB Başkanı Ali Bahar’a “Burada gördüklerim karşısında gerçekten hiç şaşırmadım” diyerek sözlerini sürdüren Tütüncü, “Sizin gençlerimize verdiğiniz değerlerle aslında onların kalplerindeki, gönüllerindeki, iyilikler, erdemler, faziletler bunlar ortaya çıkacak. Elbette ki, meslek eğitimi çok önemli. Milli Eğitim’in birinci amacının topluma faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu biliyoruz. Uzmanlaşma, ihtisaslaşma daha sonra gelen bir konu… Ama ne mutlu bize ki, burada çok iyi bir mesleki eğitim verilirken, onun yanında öğrencilerimize çok iyi bir eğitim veriliyor. İyi insan olma, iyi vatandaş olma, iyi evlat olma ve Cumhuriyet’in kazanımlarını geleceğe taşıma konusunda, Atatürk’ün gösterdiği o modern ufka yürüme konusunda son derece önemli bir iş yapılıyor. Sizleri kutluyorum ” diye konuştu.

Devamı

06 Aralık 2021

HAYAL EDİP ÜRETECEKLER

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, 282 öğrencinin tam burslu özel eğitim aldığı 'OSB Teknik Koleji'nin kapılarını Hürriyet Akdeniz'e açtı.Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yönetiminin vizyon projeleri arasında yer alan ‘OSB Teknik Koleji’nde eğitim-öğretim hayatı başladı. 282 öğrencinin tam burslu özel eğitim aldığı kolejdeki eğitim çalışmaları ve gelecek planlamalarını özel bir geziyle Hürriyet Akdeniz ekibine anlatan OSB Başkanı Ali Bahar, “Burası sadece bir okul değil bir fabrika olacak. Burada bisiklet üretip dünyaya satacağız” dedi.BEKLENTİ ARTMALI4,5 yıllık bir mücadele sonunda okulu bünyelerine aldıklarını anlatan Bahar, “Sizden önce de okulda tanıtım gezileri yaptık. Bazı kesimler bunu yadırgamış, ‘Orası müze mi’ demiş. Biz bu tür gezileri insanların talebini ve çıtasını yükseltmek için yapıyoruz. Burayı gezen, gören insanlar eğitim adına beklentileri artsın istiyoruz. Temel amacımız farkındalık yaratıp çıtayı yüksek tutmak. Biz bunu yapıyorsak başkaları daha iyi şeyler yapsın” diye konuştu.ŞEHRE DEĞER KATTIKKolej projesinin geniş kapsamlı düşünüldüğünü ve planlandığını kaydeden Bahar, “İçinden ‘ben’i çıkardığınız her iş başarılı oluyor. Çünkü tekil projeler kişileri parlatır, bütünleşmiş projeler ise şehre değer katar. Burası sadece bir okul değil. ‘Burada sadece öğrenciler eğitim görsün’ diye bu okul dizayn edilmedi. Burası anne-baba eğitiminin de olduğu, öğretmen eğitiminin de olduğu bir okul. Çünkü çocuğumuzu anne baba ile öğretmen arasına konumlandırıyoruz” dedi.DUYGUSAL ZEKÂ ÇOK ÖNEMLİÖğretmen ve öğrenci seçiminde çok titiz bir çalışma yapıldığının altını çizen Bahar, “Çocuklarımız bu okula sadece IQ seviyeleri yüksek diye alınmadı. Çünkü biz tek bir alana yoğunlaşmıyoruz. Mesela biz öncelikli olarak duygusal zekâya (EQ), el yatkınlığına bakıyoruz. O yüzden mülakatlara alanlarında uzman öğretmenlerimizin yanı sıra sanayicilerimiz de katılıyor. Bu sistem bundan sonraki yıllar için de geçerli olacak” dedi.YABANCI DİL BİLECEKLERKolejin kurulma sürecini de aşama aşama anlatan Başkan Bahar, şöyle devam etti: “Biz okul kurulmadan önce planlamalar başladık. Eğitim komisyonumuz Türkiye’deki iyi ve kötü örnekleri gezdi, notlarını aldı. Yetinmedik yurtdışında aynı tespitleri yaptık. Almanya’nın meslek liselerinde nasıl bir yöntem izlediğini inceledik. Aynı hassasiyeti bölümlerin oluşturulması esnasında da gösterdik. Sanayicimizle bir araya geldik, ihtiyaçları belirledik. Ve bu ihtiyaçlara göre bölümleri oluşturduk. Sadece meslek lisesi dersleri değil, yabancı dil de bizim için çok önemli. Hiçbir öğrencimizi yabancı dil bilmeden mezun etmeyeceğiz. Aynı zamanda rehberlik ve pedagoji konusunda da çok iyi olacağız.”DÜNYAYA AÇILACAĞIZOSB Teknik Koleji’nin 3 yılın sonunda bir fabrika gibi çalışacağını söyleyen Ali Bahar, “Fabrikamızın konsepti bile hazır. Bisiklet üreteceğiz. Elektrikli bisiklet, yarış bisikleti, scooter, posta bisikleti, engelli sandalyesi üreteceğiz. Biz bu üretimi de öylesine yapmayacağız. Bunun bir altlığı, hedefi olacak. Hedefimiz de bu bisikletleri dünyaya satmak. Bu satışlardan gelen parayı da yine okulumuzu geliştirmek için harcayacağız” diye konuştu.RENKLER BİLE ÖZEL SEÇİLDİOkulun fiziki yapısı oluşturulurken dahi belli bir plan izlendiğini anlatan Bahar, kolejin fiziki yapısı ve eğitim faaliyetleri ile ilgili şu bilgileri aktardı: “Okulumuzda gördüğünüz dolap renklerinden tutun da bütün fiziki şartlar pedagojiye ve psikolojiye uygun tasarlandı. Şu anda öğrencilerimizin yüzde 10’unu kız. Biz bu oranı yüzde 40’a çıkarmayı hedefliyoruz. Oran düşük olsa bile şu anda sac kesen kızlarımız var. CNC’lerin başında kızlarımız var. Bu kızlarımız bisiklet üretecek, kaynak yapacak.”MOZART’I, SAY’I BİLSİNLER“Bu okulda eğitim gören çocuklarımız sadece diploma almayacak. Dosyaları da dolu dolu olacak. Biz resim bölümünde tasarım kafasını geliştiriyoruz, din derslerinde iş ahlakı kısmını geliştiriyoruz. Müzik bölümünde çocukların evrensel bir çocuk olmasını sağlıyoruz. Mozart’ı bilmesini istiyoruz. Fazıl Say’ı bilmesini istiyoruz. Çocuklarımız entelektüel olsun da istiyoruz. Bizim için not önemli değil.”TORPİL TELEFONLARI SUSMADI“Özellikle ara sınıflara öğrenci almadık. Öğrencilerimizi sıfırdan yetiştireceğiz. Bin 300 kişilik bu okula bizden önce başvuru sayısı 43’tü. Biz okulu aldık başvuru sayısı bin 200’e ulaştı. Torpil için her birimizi aramayan insan kalmadı. Gelecek yıl başvurunun 3 bin kişinin altında olmayacağını düşünüyorum. Bir sonraki yıl bu sayı 5 bine ulaşacak.”KANTİN YOK HERKES BAHÇEDE“Okulumuzda kantin yok. Çünkü çocuklarımızın kantinde oturmasını istemiyoruz. Bazı dersleri bahçede işliyoruz. Sabahları çocukları sınıfa aç sokmuyoruz simit dağıtıyoruz. Öğlen yemeklerini en kalite şekilde veriyoruz. Bu okulda normal alanlar dışında sınıflarda temizlik yapan yok. Burada çocuklar gönüllü olarak temizlik, öğretmenlerimiz de dezenfeksiyonunu yapıyor.”ÖZGÜR SINIFLAR“Özgürce konuşulan, hayaller kurulan sınıflarımız var. Biz bir sınıfın içinde çocukların özgürce konuşmasını istiyoruz fakat sınıfın dışında aynı konunun konuşulmasını istemiyoruz. Sınıfın içinde konuşulunca buna özgürce konuşma diyoruz. Sınıfın dışında konuşulursa buna dedikodu diyoruz. Bu tip mantaliteler yerleştiriyoruz.”EZBERLERİ BOZDUK“Kapalı salonumuzun içinde Türkiye’deki en iyi 5 tırmanma duvarından biri var. Çünkü dünyanın en iyi 5 tırmanma destinasyonundan biri Antalya. Tam 91 tane rotası belirlenmiş fakat henüz hizmete girmemiş. İşte buradan çıkan çocuklarımız kulüpleşecek, tırmanmayı önceleyecek ve Antalya’nın alternatif turizmine katkı sağlayacak.”TÜRKİYE’DE BİR İLK“Okulumuzda fabrikalarda olmayan makineler var. Biz bu çocuklara 11’inci sınıfta göreceği şeyleri 9’uncu sınıfta öğreteceğiz. Kaynak simülasyon makinemiz bile var. Daha önemlisi sınıflar ve atölyeler iç içe. Türkiye’de bu eğitimin örneği yok.”BUMERANG DEVREDE“Okulun fiziki yapısına bakıp, ‘OSB’de para varmış yapmışlar. Para olunca her şey oluyor’ diyenler var. Evet biz buraya 20-22 milyon TL civarında para harcadık. Bugün yapılsa iki katı olurdu. Ancak biz burayı yaparken sanayiciden bir kuruş para istemedik. Çünkü ilk başkan olduğumda ‘Biz sanayicinin cebinden para çıkarmaya değil para koymaya geldik’ dedim. Ve burası 1’inci yılında zarar edecek, 2’nci yılında zarar edecek, 3’üncü yılında az kâr edecek, 4’üncü yılında kâr edecek. Yani bumerang devrede. Parayı attık şimdi geri alacağız.” ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ ALAN VE DALLARIAnadolu Teknik Programı (ATP)*Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı-Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Dalı*Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı-Endüstriyel Bakım Onarım Dalı*Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı-Bilgisayar Destekli Makine İmalatı Dalı *Anadolu Meslek Programı (AMP)*Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Alanı- Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi Dalı*Elektrik-Elektronik Teknolojisi-Endüstriyel Bakım Onarım Dalı-Asansör Dalı*Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı-Bilgisayarlı Makine İmalatı Dalı-Endüstriyel Kalıp Dalı-Makine Bakım Onarım Dalı*Metal Teknolojisi-Kaynakçılık Dalı 39 derslik20.337 metrekare açık, 16.495 metrekare kapalı alanMerkezi Derslik Binası6.502 metrekarede 39 derslik85 metrekare ve 30 kişi kapasiteli fizik-kimya-biyoloji laboratuvarı197 metrekare 142 kişi kapasiteli konferans salonu, 120 metrekare Fuaye alanı80 metrekare 16 kişi kapasiteli toplantı salonuRevir & Rehberlik Odası13 idari birim Haber:Hürriyet Akdeniz Gazetesi / Leyla Ataman Koyuncuoğlu 

Devamı

11 Kasım 2021

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ İÇİN FİDAN DİKTİLER

Antalya OSB Teknik Koleji öğrencileri, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Bölgeye fidan dikti.Daha yeşil bir Türkiye için başlatılan Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Antalya Organize Sanayi Bölgesine 500 fidan dikildi. Bölgenin birinci kısım alanında bulunan korulukta gerçekleştiren ağaç dikim törenine Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya OSB Eğitim Komisyonu Üyeleri Ömer Bacanak, Fatin Tapcı, Bölge Müdürü İlhan Metin, Antalya OSB Teknik Koleji öğrenci ve öğretmenleri katıldı. Törene katılanlar, 75 adet fıstık çamı fidanının toprakla buluşmasını sağlarken, geri kalan fidanlar, Antalya OSB Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Bölgenin muhtelif alanlarına dikildi.DOĞAYA SAYGIBölge yönetiminin en büyük hassasiyetinin doğanın korunması olduğunu belirten Başkan Bahar, bu hassasiyetin gençlere de sirayet etmesi için bu yılki ağaç dikme etkinliğini Antalya OSB Teknik Koleji öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdiklerini söyledi. Manavgat’ta meydana gelen yangın felaketinde kaybedilen ormanlık alanların ve ağaçların yeniden doğaya kazandırılması ve gelecek nesillere daha yeşil bir şehir bırakabilmesi için tüm Antalyalıları en az bir fidan dikmeye davet eden Başkan Ali Bahar, “Her ağaç bir candır, her canlıya bir nefestir. Tarihin en büyük yangın felaketini yaşamış bir şehir olarak, kaybettiğimiz canları yerine koymak gibi hayati bir sorumluluğumuz bulunmaktadır. Milli Ağaçlandırma Günü gibi çok önemli bir amaca hizmet eden bu anlamlı günde tüm Antalyalıların ya kendisi ya da sevdiği bir yakını için fidan dikmesi, geleceğimiz adına çok büyük bir kazanım olacaktır” dedi.500 YENİ FİDANTürkiye’nin en çevreci ve en yeşil organize sanayi bölgesi olma unvanını korumak ve daha da geliştirmek için ekiplerin 7/24 sahada olduğunu belirten Başkan Bahar, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekipler, yılın 365 günü sahadadır ve Bölgemizin daha da yeşil olması için büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürmektedir. Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında, Bölgemize 500 fidan daha dikip, Türkiye’nin en yeşil ve en çevreci organize sanayi bölgesi olma iddiamızı sürdürüyoruz. Göreve geldiğimiz 2015 yılından bu yana yaklaşık 13 bin ağaç fidanın toprakla buluşmasına vesile olup Bölgemizdeki toplam ağaç sayısını 40 bin dolayına çıkardık. Bölge Müdürlüğü serasında yılda 300 bine yakın mevsimlik çiçek üretip sanayicilerimize ücretsiz olarak dağıtarak onların çevreye olan duyarlılıklarını da artırıyoruz. Stoklarımızda bulunan çiçek ve bitkileri mevsim şartlarına bağlı olarak toprakla buluşturacağız. Hedefimiz, fabrikalardan ziyade ağaç ve çiçeklerin ön planda olduğu, yemyeşil bitki örtüsü kaplı, çevre harikası bir OSB’dir” şeklinde konuştu.

Devamı

27 Ekim 2021

BAŞKAN ESEN’DEN ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NE TAM NOT

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Antalya OSB Teknik Koleji’nde incelemelerde bulunarak “Umarım bu eğitim modeli Türkiye’nin her yerine yayılır” dedi.Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bir dizi incelemeler bulundu. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar’ı ziyaret eden Esen, OSB’nin son yıllardaki yatırımları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Başkan Ali Bahar ile birlikte Antalya’nın ilk ve tek tam burslu, özel mesleki eğitim veren okulu olan Antalya OSB Teknik Koleji’ni ziyaret eden Esen, okul yöneticilerden bilgi aldı.OKULU KESİNLİKLE GÖRMEK LAZIMBaşkan Semih Esen, Antalya’nın ekonomideki önemli değeri olan Antalya OSB’de, Başkan Ali Bahar ile bir araya gelmekten memnuniyet duyduğunu söyledi. Sanayi kuruşlarının yanı sıra Antalya OSB Teknik Koleji’nin bölgeye ayrı bir değer kattığını belirten Esen, “Burada böyle bir eğitim kurumuyla karşılaşacağımı hiç tahmin etmiyordum. Burada bir eğitim kurumunun olduğunu, içerisinde ne olduğunu biliyorduk. Fakat burayı anlamak için okulu görmek lazım. Türkiye’de aslında biz ne yaparsak bir adım daha ileri giderizin burada uygulanmış halini gördük” dedi.HERKESİN GELİP BURAYA GÖRMESİ GEREKİYORÖzel okullarda olmayan bazı imkanların bu okulda yer aldığını dile getiren Başkan Esen, “Birçok özel okulda olmayan fiziki koşullar, rahatlık, kütüphaneler, laboratuvarlar, atölyeler, spor, müzik ve sanat imkanlarını burada gördük. Okulun dar gelirli öğrencilere tamamen ücretsiz olması beni ayrıca duygulandırdı. Kutlamak ve tebrik etmek aslında çok yavan kalıyor böyle bir çabanın içinde olan insanları. Bir de herkesin gelip buraya görmesi gerekiyor. Eğitimin, öğretimin planlanması, programlanması, hangi sektörde ne kadar elemana, hangi nitelikte elemana ihtiyacımızın olduğunun planlanması elbette birileri tarafından yapılıyordur. Fakat biz burada Antalya Organize Sanayi Bölgesi yönetimi ve Başkanı Ali Bahar’ın büyük bir aşkla uygulamalarını gördük. Çok yetersiz kalacak ama kutluyorum onları, tebrik ediyorum” diye konuştu.ARA ELEMAN DEĞİL ARANAN ELEMAN YETİŞTİRİLİYOROkulda eğitim alan çocukları da gördüğünü belirten Esen, şöyle devam etti: “Onlardaki o umudu, o heyecanı ve şaşkınlığı gördüm. Çocuklar deyim yerindeyse, ilk defa böyle bir şeyle karşılaşmanın şaşkınlığı içindeler. Sanayi adına, aranan eleman adına buradan çok güzel bir ışık yayılacak. Okulda ara eleman değil aranan eleman yetiştiriliyor. Çocuklar burada görsel tasarımdan yabancı dile, spordan sanata, müziğe, meslekleriyle ilgili her şeyi en iyi makineyle uygulama yaparak yetişiyor. Ülke adına büyük bir gurur. Burada emeği olanlar adına büyük bir gurur.”TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUNKonyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, 4 yıl sonra mezun olacak öğrencilerin en az bir yabancı dil bilen, kaya tırmanışını bilen, bir müzik aleti çalan ve mesleğiyle ilgili son teknolojik aletlerle üretim yapmış bireylere dönüşeceğini vurguladı. Okulun zamanla mutlu çocukların, mutlu öğretmenlerin bulunduğu bir eğitim yuvasına dönüşeceğini belirten Esen, “Bunun ilk işaretlerini bugün gururla gördük. Umarız Türkiye’ye örnek olur. Umarız gelecekte ihtiyaç duyduğumuz elemanların planlanması ve onların eğitimleri anlamında bir örnek teşkil eder. İlgililerin Antalya’ya geldiğinde buraya uğramasını tavsiye ediyorum. Yani hiç kimsenin herhangi bir videoyla, hiç kimsenin herhangi bir sözcükle anlatamayacağı kadar güzel bir yer burası. Harika bir eğitim kurumu olmuş. Yapanları tebrik ediyorum. Umarım bu eğitim modeli Türkiye’nin her yerine yayılır” diye konuştu. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar da ziyaretlerinden dolayı Başkan Esen’e teşekkür etti. Günün anısına Başkan Esen’e plaket takdim eden Bahar, Esen’in okul hakkındaki düşüncelerini çok değerli bulduğunu kaydetti.

Devamı

14 Ekim 2021

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NE TAM NOT

Antalya OSB Teknik Koleji hizmete açıldığı ilk bir ayda çok sayıda misafire ev sahipliği yaptı. Okulda incelemelerde bulunan konuklar, eğitim kalitesi ve öğrencilere sunulan imkanlardan övgü ile bahsetti.Antalya’nın ilk ve tek tam burslu, özel mesleki eğitim veren okulu olan Antalya OSB Teknik Koleji, görücüye çıktı. Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ev sahipliğinde düzenlenen inceleme ve tanıtım gezileri kapsamında Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Başkanı Memiş Kütükçü, Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder, Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen, Antalya Organize Sanayi İş İnsanları Derneği (OSİAD) Başkanı Erdal Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, Genç Organize Sanayi Derneği (GOSD) Başkanı Ali Başar Ayan ve yönetim kurulu üyeleri ile Bölge sanayicilerinden oluşan kalabalık bir heyet farklı günlerde okulda konuk edilip okulun genel yapısı, öğrencilere sunulan imkanlar ve verilen eğitimler hakkında bilgilendirildi.KALİFİYE ELEMAN SIKINTISINA SONZiyaretler okulda eğitimin sürdüğü zaman dilimlerinde gerçekleşirken konuklar bu sayede öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet etme şansını da yakaladı. Özellikle atölye ziyaretlerinde detaylı incelemelerde bulunan sanayiciler, öğrencilerin mesleki eğitimlerinde kullanılacak makine ve ekipmanın teknolojik bakımdan kendi fabrikalarında bulunan makinelerden daha üst seviyede olduğunu belirtti. Döşemealtı Kaymakamı Nuri Özder ve Döşemealtı İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçen ilçeye bu kalitede bir okul kazandırdıkları için Başkan Bahar ve ekibine teşekkür etti. OSİAD Başkanı Erdal Kılıç Antalya OSB Teknik Koleji’nden mezun olan gençleri istihdam etmek için sabırsızlandıklarını ifade ederken, GOSD Başkanı Ali Başar Ayan ise Bölge firmalarının en büyük sorunlarından biri olan kalifiye eleman sıkıntısının Antalya OSB Teknik Koleji ile son bulacağına inandıklarını söyledi.ÜLKE SANAYİSİNE KATKIBölge katılımcılarından Yol Makine firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Erdal Özyolcu okulun fiziki şartları ve öğretmen kadrosu ile öğrenciler için büyük bir şans olduğunu belirterek, “Pırlanta gibi öğrenciler ehil insanların elinde çok iyi şekillenerek Bölge firmalarına ve ülke sanayisine katkı sağlayacak” dedi. Bir diğer Bölge firması Işıldar Otomotiv’in Yönetim Kurulu Başkanı, Akademisyen Ali İhsan Işıldar da Türkiye’deki tüm OSB’lerde Antalya OSB Teknik Koleji kalitesinde okulların açılmasının ülke sanayisine çok önemli katkılar sağlayacağını ifade ederek, “Burada yetişen çocukların sanayi sektöründe çok güzel şeyler başaracağına inancım tamdır” şeklinde konuştu.ÜRETEN TÜRKİYE’NİN GELECEĞİAntalya OSB Teknik Koleji içerisinde yer alan derslik ve atölyeleri ziyaret eden OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü, bir süre öğrencilerle sohbet edip okul hakkındaki düşüncelerini sordu. Kütükçü mesleki eğitimin önemine değinerek öğrencilere “Sizler bizim, üreten Türkiye’nin geleceğisiniz” mesajı verdi. Kütükcü ayrıca Antalya OSB Başkanı Ali Bahar ve yönetim kuruluna ülke sanayisinin gelişimi için yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Devamı

20 Eylül 2021

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE ÜSTÜN DÖKMEN SEMİNERİ

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya OSB Teknik Koleji velileri ile akademisyen, psikolog ve yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen’i bir araya getirdi.Antalya Organize Sanayi Bölgesi (Antalya OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya OSB Teknik Koleji’nin yeni öğretim yılı açılış töreninde öğrenci velilerine verdiği sözü yerine getirdi. ‘Burada sadece öğrenciler eğitim görmeyecek, veliler ve öğretmenler için de eğitimler düzenlenecek’ diyerek veliler için de eğitim programları düzenleyeceklerinin sözünü veren Başkan Bahar, açılıştan bir hafta sonra öğretmen ve veliler ile akademisyen, psikolog ve yazar Prof. Dr. Üstün Dökmen’i bir araya getirdi.KALİTELİ İLETİŞİMİN YOLLARIAntalya OSB Teknik Koleji Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen seminere Başkan Ali Bahar’ın yanı sıra, Antalya OSB Eğitim Komisyonu Üyeleri, Bölge Müdürü İlhan Metin, sanayiciler, Kolej yönetimi ve öğretmenleri ile çok sayıda öğrenci velisi katıldı. ‘Ailede ve Okulda Kaliteli İletişim’ konulu seminer kapsamında öğrenci velilerine ve öğretmenlere iletişimde kalitenin ve sürdürülebilirliğin artırılmasının yolları hakkında bilgiler veren Dökmen, velilere seminere gösterdikleri yoğun ilgi, katkı ve katılımları için teşekkür etti.BÜYÜK BİR AİLEYİZSeminerin açılış konuşmasını yapan Başkan Ali Bahar, eğitim dönemi boyunca özellikle velilere yönelik çok sayıda etkinlik ve organizasyon düzenlemeyi planladıklarını belirterek, velilerden kolej yönetimi ile iş birliği içinde olmalarını ve düzenlenen etkinliklere katılım sağlamalarını istedi. Düzenleyecekleri etkinliklerin ve veli buluşmalarının öğrencilerin eğitim hayatı ve gelişimlerindeki önemine dikkat çeken Bahar, “Evlatlarımızın eğitimi ve geleceği açısından sizlerle kolej yönetimi arasında tesis edilecek iletişim ve iş birliğinin güçlü olması, büyük önem arz etmektedir. Sizler için düzenleyeceğimiz etkinliklere, anketlerimize ve veli toplantılarımıza katılım sağlamanızı, öğretmenlerimiz ve Kolej yönetimi ile kaliteli bir iletişim içinde olmanızı özellikle rica ediyorum. Bizler her zaman daha iyinin peşindeyiz. Konu gençlerimiz olunca mükemmeli, en iyiyi onlara sunmak istiyoruz. Bunun gerçekleşebilmesi içinde sizlerle sürekli iletişim halinde olmalı, büyük bir aile gibi hareket etmeliyiz” dedi.EĞİTİM, OLMAZSA OLMAZIMIZDIRDört yıllık eğitim süresi boyunca öğrencilerin alanında uzman bireyler olması için tüm imkanların seferber edileceğini aktaran Bahar, “Eğitim, Antalya OSB’nin olmazsa olmazıdır. 2015 yılı itibari ile başladığımız ve pandemi döneminde dahi aralıksız ve tam hedef yakalama oranı ile gerçekleştirdiğimiz eğitim hizmetlerimiz; canlı bir metabolizma olarak gördüğümüz kurumsal yapımız içerisinde, eğitimi kılcal damar olarak değil, atar damar olarak yapılandırdığımızın göstergesi olmuştur” ifadelerini kullandı.

Devamı

06 Eylül 2021

ANTALYA OSB TEKNİK KOLEJİ’NDE İLK DERS ZİLİ ÇALDI

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, Antalya OSB Teknik Koleji’nin ilk ders zilini çaldı. Çalan zil ile birlikte Antalya OSB Teknik Koleji resmen hizmete açılmış oldu.Antalya’nın tam burslu, üst düzey mesleki eğitim verilen ilk ve tek okulu olan Antalya OSB Teknik Koleji’nde ilk ders zili çaldı. Okul bahçesinde düzenlenen yeni öğretim yılı açılış törenine Antalya OSB’nin ilk öğrencileri olma şansını yakalayan 288 dokuzuncu sınıf öğrencisi ile birlikte, veliler, öğretmenler, Bölge sanayicileri, Organize Sanayi İş İnsanları Derneği (OSİAD), Genç Organize Sanayi Derneği (GOSD), Antalya OSB Eğitim Komisyonu üyeleri ve Bölge Yönetim Kurulu tam kadro katıldı.İLK ZİL, İLK DERSSaygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başlayan törende öğretmenler ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılıp şiirler okundu. Törenin açılış konuşmasını yapan Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, konuşmasının ardından Antalya OSB Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli, Komisyon Üyeleri Fatin Tapcı, Ömer Bacanak, Aydız Topuz, Bölge Müdürü İlhan Metin, OSİAD Başkanı Erdal Kılıç ile GOSD Başkanı Ali Başar Ayan’ı sahneye davet ederek Antalya OSB Teknik Koleji’nin ilk ders zilini birlikte çaldı. Çalan ilk ders zili ile birlikte Antalya OSB Teknik Koleji resmen hizmete açılmış oldu.YILLAR SÜREN MÜCADELEKonuşmasında büyük bir mücadelenin sonunda bu güne erişebildiklerini, 6 Eylül tarihinin bu büyük mücadelenin son günü olduğunu belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Fakat bugün yeni ve çok güzel bir mücadelenin de başlangıç günündeyiz. Değerli öğrenciler, sizi 5 yıldır bekliyoruz. Sizin burada olabilmeniz için 5 yıldır mücadele veriyoruz. O kadar özlem ile bekledik ki sizi, o kadar duygu yüklüyüz ki sizleri burada gördüğümüz için. Türkiye’nin en değerli öğrencileri sizlersiniz, bunu göreceksiniz. Sizleri en az bir yabancı dil bilmeden, işinin ehli olmadan mezun etmeyeceğiz. Öz güveninizi en yükseğe, göndere astırmadan sizi buradan mezun etmeyeceğiz. Çocuklar hoş geldiniz, organize sanayimize, ülkemizin bilimsel amaçlarına hoş geldiniz” dedi.YEPYENİ BİR EĞİTİM DÜZENİÖğrenci velilerine de seslenen Başkan Bahar, “Öğrencilerimizin çok değerli aileleri. Artık biz birlikte aileyiz. Öğrencilerimizi bu ailenin en değerli yerine koyduğumuz bilmenizi isterim. Göreceksiniz eğitim sadece öğrenciler için devam etmeyecek bu okulda. Bu okulda sadece öğrencilerin değil, öğretmenlerin de ailelerin de öğrendiği, eğitildiği bir okul olacak burası. Çok iyi çocuklar yetiştireceğiz hep birlikte. Yepyeni bir eğitim düzeninin temellerini bugün birlikte atıyoruz. Biz çocuklarımızın bilimle evrilmiş, bilimi şiar edinmiş insanlar olması için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Devamı

19 Ağustos 2021

GENÇLERİ GELECEĞE HAZIRLAYACAK EĞİTİM KADROSU

Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, 6 Eylül’de kapılarını açamaya hazırlanan Antalya OSB Teknik Koleji’nin eğitim kadrosu ile bir araya geldi.Yaklaşık 40 milyon TL’lik bir yatırım ile Antalya’nın ilk ve tek tam burslu, ücretsiz mesleki eğitim veren teknik kolejini kente kazandıran Antalya OSB Yönetimi, hedefledikleri evrensel standartlardaki eğitimin uygulanmasında en önemli rolü üstlenecek olan öğretmenler ile her ay gerçekleştirecekleri değerlendirme toplantılarının ilkini, Antalya OSB Başkanı Ali Bahar önderliğinde yaptı. Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli, Komisyon Üyeleri Fatin Tapcı, Aydın Topuz, Ömer Bacanak ve Bölge Müdürü İlhan Metin’in de yer alığı toplantıda, göreve yeni başlayan öğretmenlerin Antalya OSB Teknik Koleji hakkındaki düşünceleri, çocukların eğitimine katkı sağlaması için planladıkları projeler ile talep ve önerileri alınırken, okul yönetiminin eğitim-öğretimdeki hedefleri, beklentileri ve öğrencilere sunulacak imkanlar değerlendirildi.KONTENJAN ARTIRILDIOkula İlk yıl 240 öğrenci almayı planladıklarını, ancak yaşanan yoğun talep ve mülakatlarda üst düzey başarı gösteren öğrenci sayısının beklenenden fazla olması nedeniyle kontenjanı 288’e çıkardıklarını belirten Başkan Bahar, Antalya halkına Antalya OSB Teknik Koleji’ne gösterdikleri yoğun ilgi ve teveccühten dolayı teşekkür etti. Okula gösterilen yoğun ilgiye kontenjanı yüzde 20 oranında artırarak teşekkür etmek istediklerini aktaran Başkan Bahar, “Okulun tarafımıza devrinden önce kayıt başvuru sayısı 100’ün altındayken, şu an bu sayı binlere ulaştı. Antalya halkına kendimizi, hedeflerimizi, en önemlisi de gençlerimize verdiğimiz değeri iyi bir şekilde anlatabilmişiz ki anne ve babalar yoğun bir ilgi ve teveccühle çocuklarını bizlere emanet etmek istedi. Hiç kimsenin şüphesi olmasın; evlatlarımız lise öğrencisi olarak girecekleri bu kapıdan, başarılı, öz güveni yüksek ve alanında uzman, kalifiye bir birey olarak çıkacaklar” dedi.ÖĞRETMENLERE SESLENDİBu yolda en önemli görevin öğretmenlere düştüğünü söyleyerek, Antalya OSB Teknik Koleji’nin eğitim kadrosuna seslenen Bahar, “Okul ve Bölge Yönetimi olarak bizler, hiçbir sorun ya da eksik ile karşılaşmadan, en iyi şartlarda, en iyi eğitimi verebilmeniz için tüm imkanlarımızı seferber ettik. İstişare, bizim sıkı sıkıya bağlı olduğumuz bir kavramdır. Dolayısıyla çocuklarımızın eğitimine ve gelişimine katkı sağlayacak her türlü talebinizi bizlere iletin, birlikte gelişelim, birlikte en iyiyi tasarlayalım. Bina yapmak işin kolay kısmıdır, önemli olan o binanın içindeki akıl ve duygudur. Bu yapının içerisindeki akıl da duygu da sizlersiniz, içinde akıl ve duygu olmayan her yapı salt betondur. Antalya OSB Teknik Koleji, bizlerin 5 yıldır kurduğu bir hayaldi, çok çalıştık, her ne olursa olsun vazgeçmedik ve başardık. Sizlere güveniyoruz, aynı azimle, aynı kararlılık ve heyecanla bu hayale ortak olacağınıza inanıyoruz” şeklinde konuştu. 

Devamı

09 Ağustos 2021

KAYIT İÇİN YETENEK VE İSTEK ŞARTI

Antalya OSB Teknik Koleji’ne kayıt hakkı kazanan öğrenciler, meslek ve kültür öğretmenleri ile psikolojik danışman ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet tarafından gerçekleştirilen Mesleki Yeterlilik Performansı Mülakatının ardından belirlendi.Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji’ne kesin kayıt hakkı kazanacak öğrencilerin belirlenmesini sağlayacak süreç tamamlandı. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından, Antalya OSB Teknik Koleji’ne ön kayıt yaptıran bine yakın aile ile irtibata geçilerek öğrenciler Mesleki Yeterlilik Testi için okula davet edildi. Mesleki yeterlilik testinde başarılı olan öğrenciler, bir sonraki aşama olan Özel Yetenek ve İlgi Başarı Testine tabi tutuldu. Her iki testte aranan kriterleri yerine getiren öğrenciler, meslek ve kültür öğretmenleri ile psikolojik danışman ve sektör temsilcilerinden oluşan heyet tarafından Mesleki Yeterlilik Performansı Mülakatına alındı.MÜLAKATTA ALET KULLANDILARMülakat kapsamında gençlere kayıt yaptırmak istedikleri meslek alanı ile ilgili sorular sorulup alet-edevat kullanması istendi. Öğrencilere, mesleğe olan ilgisi, sorunlara getirdiği çözüm önerileri, hayalleri, gelecek planları, el becerisi, yeteneği, genel kültür gibi kriterler üzerinden puanlar verildi. Kesin kayıt hakkı kazanan öğrenciler ortaokul başarı puanı, uygulanan 2 test, mesleki yeterlilik performansı mülakatı ve LGS’den aldığı puan ortalaması en yüksek olanlar arasından belirlendi.BİNE YAKIN BAŞVURUMülakatın bir bölümüne bizzat katılıp öğrenciler ile sohbet eden Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, uzun ve meşakkatli bir sürecin sonunda gençler ile yüz yüze gelmenin, onlarla tanışmanın çok büyük bir mutluluk olduğunu ifade etti. Çok heyecanlı olduklarını belirten Başkan Bahar, “Çocuklarımızı sevdikleri, istedikleri mesleği edinebilmeleri için mülakata alıyoruz. Uyguladığımız testleri ve mülakatı uzun araştırma ve çalışmalar sonucunda oluşturduk ve evrensel normları değer olarak aldık. Bölge yönetimi olarak okulu devir aldığımızda buraya kayıt için yapılan başvuru sayısı 100’lü sayıların altındaydı. Okulda yaşanan dönüşümden sonra, bugün bine yakın kayıt başvurusu aldık. Bu bizim için çok büyük bir mutluluk kaynağı olmakla birlikte, bir nebze de üzüntü yaşamamıza neden oluyor çünkü başvuru yapan bin kişi içerisinden sınırlı sayıda kişiyi kabul edebileceğiz. Bölge sanayicilerimize layık bir okul vücuda getiriyoruz, inşallah aranan eleman diye tabir ettiğimiz kalifiye insan kıymetini, en az bir yabancı dil bilecek ve konusunda uzmanlaşmış bir halde mezun edip ülkemize kazandırmış olacağız” dedi.ELİT GENÇLERİki yıl süren titiz çalışmalar sonucu okulu bir meslek lisesinin ötesine taşıdıklarını aktaran Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komisyonu Başkanı Mustafa Gizli, “Kolej standartlarında, çocuklarımızın mutlu olacağı ve özgüvenlerinin gelişeceği, bünyesinde her türlü sosyal aktiviteyi bulunduran bir dönüşüm gerçekleştirdik. Teknik insanın elitinin, diğer dalların eliti kadar önemli olduğunun bilincine vararak, çocuklarımızın da iyi bir sistem ile renkli bir eğitim ile elit gençler yaratabileceğimize inandık. Çok iyi bir eğitim kadrosu ile de bunu başaracağımıza inanıyoruz. Çocuklarımıza mesleğin, diplomadan daha önemli olduğunu gösterip, hayata çok daha çabuk ve mutlu bireyler kazandırmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Devamı