26 Kasım 2022

OKULUMUZ OGRENCİSİ ATLI DAYANIKLILIK YARIŞINDA TÜRKİYE 4.'SÜ

Okulumuz öğrencilerinden ATP 10/C sınıfı Mehmet Sait Mutlu, “atlı dayanıklılık 50km koşusunda” Türkiye 4.’sü olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

24 Kasım 2022

OKULUMUZ AKE ASANSÖR FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Özel Antalya Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10.sınıf Metal Teknolojisi Alanı öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte “AKE ASANSÖR” fabrikası ziyareti gerçekleştirildi.Girişte fabrika yetkilileri tarafından fabrika hakkında ve fabrikada kullanılan tüm makineler hakkında öğrencilere genel bilgiler verilerek fabrikaya geçildi.Fabrikanın genel imalat, kaynak işlemleri ve üretim olmak üzere üç kısımdan oluşan bölümleri gezilerek; Asansör, Engelli Asansörü ve Yürüyen Merdiven imalat işlemlerinin nasıl yapıldığının fabrikadaki bölüm yetkilileri tarafından öğrencilere anlatılıp yerinde görme imkânı sağlanarak fabrika gezisi sonlandırıldı.

Devamı

23 Kasım 2022

OKULUMUZ ANTALYA DA HALTERDE ANTALYA 1.Sİ

Okulumuz öğrencilerinden AMP 9/D sınıfı  Umut Ali Devrim Ertunç, “Okul Sporları halter müsabakalarında” okulumuzu temsil ederek Antalya 1.ci’si olmuştur. Öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Devamı

11 Kasım 2022

11 KASIM MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜ MESAJI

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü; ormanlarımızı korumak, sürdürülebilir şekilde yönetmek ve gelecek nesillerimiz için yurdumuzu daha sağlıklı, daha yaşanabilir kılmak için bir farkındalık ve fidanları toprakla buluşturma günüdür. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü vesilesiyle geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 9.sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte yeni fidanlarımızı toprakla buluşturuyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ormansız bir yurt, vatan değildir.” sözünden hareketle milli bir şuurla, milli bir seferberlik bilinciyle, her daim daha fazla fidanı vatan toprağımızla buluşturmaya yarınlara yeşil miras bırakmaya devam edeceğiz.Bu duygularla Antalya OSB Teknik Koleji ailesi olarak 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde diktiğimiz fidanların daha yeşil bir Türkiye, daha yeşil bir Antalya’ya vesile olmasını diliyoruz.

Devamı

10 Kasım 2022

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA HAFTASI

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelini atan büyük mimar; bize azmi, cesareti ve onuru öğreten, bugün sahip olduğumuz her şeyin yolunu açan, çağdaşlığın sembolü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuzluğa göçüşünün 84. yıl dönümünde Antalya OSB Teknik Koleji öğrenci, öğretmen ve yöneticileri ile anma programı gerçekleştirildi.  

Devamı

09 Kasım 2022

FABRİKA GEZİMİZ

Antalya OSB Teknik Koleji 9.sınıf Metal Teknolojisi Alanı öğrencileri ve öğretmenleri ile birlikte “TASARIM ÇELİK” fabrikası ziyareti gerçekleştirdi.Fabrika yetkilileri öğrencilere fabrika hakkında genel bilgilendirme yaparak METAL sektörünün öneminden ve geleceğinden bahsetti.Fabrika yetkilileri kullanılan tüm makineler hakkında öğrencilere genel bilgiler verdi ve ziyaret fabrika yetkililerinin okulumuza sunduğu ikramla son buldu.

Devamı

05 Kasım 2022

GELENEKSEL TERMESSOS GEZİMİZ

Okulumuz 9. Sınıf öğrencileri ve öğretmenlerin katılımı ile 5 Kasım Cumartesi günü Gezi Tanıtım ve Turizm Kulübü öncülüğünde Geleneksel Termessos Antik Kenti gezimiz geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlendi. Geziye 60 öğrenci ve 12 öğretmen katıldı. Sabah saatlerinde okul bahçesinde toplanan kafilemiz önce Evdirhan Kervan Sarayı'na doğru hareket etti. Burada inceleme ve gözlem yapan gezi ekibimiz daha sonra Güllük Dağı Milli Parkı’na (Termessos Antik Kenti) doğru yola devam etti. Burada öğrencilere bölgenin coğrafi ve tarihi dokusu hakkında bilgiler verildi. Gezi 15:00 sularında okul bahçesinde sona erdi.

Devamı

28 Ekim 2022

CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUYLA KUTLANDI.

Cumhuriyetin 99. yıl dönümü Antalya OSB'de coşkuyla kutlandı. AntalyaOSB & AntalyaTSO Başkanı Ali BAHAR 'ın katılımıyla Okulumuz' da düzenlenen ilk törende, öğrenciler tarafından hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı sahnelendi. Gençler performansları ile göz doldurdu.

Devamı

20 Ekim 2022

ÖĞRENCİ GELİŞİM SEMİNERLERİ

9.Sınıf öğrencilerimize - Doç. Dr. Mustafa USLU Tarafından “Öfkemi Nasıl Yönetebilirim?”  Konulu Seminer verildi. Seminerde ÖFKE, ERGENLİK DÖNEMİ DUYGU GEÇİŞLERİ, ÖFKEYİ KONTROL EDEBİLME STRATEJİLERİ üzerinde duruldu.

Devamı

03 Ekim 2022

MAKEDONYALI MİSAFİRLERİMİZİN OKULUMUZU ZİYARETİ

Bilimsel, uygulamalı, çağdaş eğitim sistemi ile donanımlı, uzman eğitim kadrosuna sahip Özel Antalya OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin şöhreti ülke sınırlarını aşmaya devam ediyor.   Makedonya’nın Kalkandelen şehrinde bulunan Güney Doğu Avrupa Üniversitesi’nde görevli Prof. Nasir Selimi ve bir grup akademisyen okulumuzu ziyaret ettiler. Okulumuzu gezen akademisyenler çağdaş yaşama katılma fırsatını yakalayarak sosyal yaşamda etkin biçimde var olmasını sağlayan atölyeler, sosyal imkanlar, teknolojik donanıma sahip sınıflar ve laboratuvarları yerinde incelediler.Öğrencilerle sohbet etme fırsatı yakalayan ziyaretçiler öğrencilere ileride yapmak istedikleri mesleklere ilişkin sorular sordular.Öğrencilere sağlanan imkanların ne kadar önemli olduğunu ve bu bağlamda okulumuzun ülke gelişiminde ne denli önemli bir yere sahip olduğunu vurguladılar.Misafirlerimiz ziyaretlerini tamamladıktan sonra okulumuza misafirperverliği için teşekkür ederek okulumuzdan ayrıldılar.

Devamı