Sevgili gençler, değerli veliler; 

Okul, bir bina değildir. Okul; bilginin üretildiği, geliştirildiği, çoğaltılıp paylaşıldığı, son tahlilde bir ülkenin geleceğinin şekillendirildiği yuvadır. 

Antalya OSB Teknik Koleji’nde gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama gayesi, üstlendiğimiz tek misyon değildir. Bizler geleceği yaratacak bilgi ve beceriye sahip gençler yetiştirmek için bu yola çıktık. Çünkü geleceği tahmin etmenin en iyi yolu onu yaratmaktır. 

Antalya OSB Teknik Koleji’nde sizlere çok önemli bir yetenek kazandıracağız. Öğrenmeyi öğreteceğiz. Öğrendiğiniz her yeni bilgi ile kendinizi ve yeteneklerinizi keşfetmenizi sağlayıp, isterseniz neler yapabileceğinize hep birlikte şahit olacağız. 

Mesleki ve teknik eğitimde, günümüzün üretim metotlarına uygun, gerekli teknolojik alt yapıya sahip, müfredatın, fiziki ortamların ve kullanılan teknolojilerin günün ve geleceğin ihtiyaçlarına göre modernize edildiği bir ortamda, iş ve meslek sahibi olma imkanı sağlayacağız. 

Antalya OSB Teknik Koleji’nde sizlere kendinizi ve ideallerinizi gerçekleştirmenin yollarını sunacağız. 

Spor ve sanat ile iç içe bir ortamda, hayal kurmayı öğreteceğiz. Hayallerinizin peşinden gitmeniz için cesaretlendirecek, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için gerekli yetenekleri kazandıracağız. 

Hep birlikte büyüyüp gelişecek, ülkemizin gelişimine katkı sağlayıp “Daha Güçlü Bir Türkiye” inşa edeceğiz. 

Genç dostum; 
Lise öğrencisi olarak gireceğin bu kapıdan, başarılı ve alanında uzman bir birey olarak çıkacaksın. 4 yıl sürecek eğitim serüvenimiz boyunca Antalya OSB ailesinin çok önemli bir ferdisin, kıymetlimizsin. 

Başarmak istiyorsan doğru yerde ve emin ellerdesin. 

 

Ali Bahar
Antalya Organize Sanayi Bölgesi
Müteşebbis Heyet Başkan Vekili
Yönetim Kurulu Başkanı